צימרים ונופש בארץ

בתחילה, צימרים היו חדר נקי ומטופח ללינה ומקלחת בלבד, אירוח צנועה באווירה של שקט ופרטיות, אפילו את ארוחת הבוקר היו אוכלים במסעדה קרובה ואו סנדוויץ' לדרך , להמשך טיול ובילוי באתרים ומקומות שונים בארץ.

בהמשך מרוצת הזמן והתחרות - פינוק - כבש את מקום הפשטות האירוח כך שהיום השמים הם גבול באירוח בצימרים בארץ.

משנות ה 90 עד היום השתכללו להם המון יחידות צימרים  ותרבות הצימרים החלה לשגשג בארץ.

כמובן שתרבות הצימרים כיום היא תחליף מאוד נכבד לטיול יוקרתי בחו"ל ואף אירוח בבתי מלון יוקרתיים,  גם מחמאה מאוד גדולה לארצנו היפה.

יציאתו לחופשה של הישראלי במחשבה של אוירה כפרית פרטית ואינטימית ,במהרה שודרגה לבית הבראה איכותי ויוקרתי עם פינוקים לא מבוטלים בשטח הצימרים.

דריסת הרגל הראשונה לעידוד הגדלת מקור פרנסה תיירותי בישובים בגליל הייתה של משרד התיירות , מתוך מחשבה של שילוב אירוח לכל והנאה מושלמת מהנוף הישראלי והאווירה הכפרית.

חל שינוי גדול בענף הצימרים שהחל לשגשג במהרה וגברה ההבנה בקרב ישובים רבים בארץ שמחקלאות  בלבד יהיה קשה להתפרנס מה גם שיש ביקוש הולך וגובר לצימרים בישובים כפריים, צימרים הפכו להיות מקור פרנסה עיקרי  של חלק מהישובים בארץ ואדמות חקלאיות אפכו מהרה למתחמי צימרים לאירוח   ו"פינוק" אפך להיות שם המשחק.

פינוק בא לידי ביטוי בעיצוב הצימרים פנים וחוץ ,הוספת ג`קוזי לצימר ,מקלחת מאובזרת ממיטב העיצוב  עם מגבות גדולות ורכות ,מיטה נוחה וגדולה שעליה שוקולדים טעימים, סאונה ואף מקום לספה לפינוק מושלם.

ארוחות בוקר מפנקות באווירה כפרית מושלמת  לצד פינוק האורחים בחוויות במתחם הצימרים.

בעלי צימרים רבים החלו ללמד את עצמם ע"י קורסים שונים את רזי פעולות האירוח והעיצוב על מנת להעניק למתארח את הטוב ביותר עקב התחרות ההולכת וגוברת .

ישנם ישובים רבים שאף הקימו פרקי מים וסדנאות כחלק מחבילות האירוח שלהם מתוך מחשבה להעסיק אף את הילדים שמתארחים עם ההורים ,כך שההורים יכולים להתפנק להם יחדו במקומות אינטימיים משלהם.

ללא ספק שהמתארח הישראלי רק הרוויח משגשוג ענף זה, והיציאה לבילוי ואירוח בצימרים בארץ הפכה עבורו לחוויה של פינוק וכייף.